Založ si blog

Idú sa zbaviť vlastného potomka

V roku 2009 v skrátenom legislatívnom konaní sa strana Roberta Fica dohodla s opozíciou na zriadení ŠTS. Špecializovaný súd a prokuratúra sú zamerané na stíhanie, resp. súdenie najzávažnejších trestných činov.

Obe inštitúcie sa etablovali v roku 2011. Sú to Ficove deti. Bol s nimi spokojný kým tam JUDr. Dušan Kováčik skladoval kauzy v šuplíku.

Dušan Kováčik, ako ho označili Aktuality.sk: špeciálny zametač, ktorý pomáhal politikom, oligarchom aj mafiánom, alebo tiež „pán 61:0, lebo roky nepodal žiadnu žalobu“,

Za ostatné roky, ako píše Postoj.sk, sa právoplatným odsúdením skončili aj kauzy s vrcholovými štátnymi funkcionármi, kauzy, na vyšetrenie ktorých sa na Slovensku roky iba čakalo a ktorých obžaloby podávala špeciálna prokuratúra.

A to nie je „podľa nášho gusta“. No „my máme moc“ a riešenie je jednoduché:: zbaviť sa potomka, ktorého sme sami splodili…

Napĺňajú sa slová poslanca Šeligu: “ Špecializovaný trestný súd a špeciálna prokuratúra sú v ohrození, Fico a Pellegrini ich chcú zrušiť“, z augusta 2023. 

O toto išlo tým našim spoluobčanom, ktorí volili SMER a HLAS?

O návrat „kováčikizmu“?

Po voľbách vypukne pokoj

04.02.2024

Zatiaľ tu vládne závisť. A závisť niektorých ľudí nepozná hranice. Pán Timmy znevažuje pána Pellegriniho (na https://domov.sme.sk/diskusie/3676309/kto-je-pellegrini-oznacovali-za-novu-generaciu-smeru-v-strane-je-dvadsat-rokov.html) iba preto, že on nevstúpil do správnej strany, nestal členom Smeru a poslaneckým asistentom. Citujem: „Aky profesny zivotopis moze mat niekto, [...]

Prezident? Čestný a poctivý…

28.01.2024

Vo februári 2023 vyhlásil „Fico je politik minulosti“ a vylúčil, že by mohli spoločne vládnuť. Je toto čestná a statočná, poctivá osoba, ktorá ako prezident má byť vzorom pre nás občanov a pre naše deti??

Koho bude pán Huliak voliť za prezidenta?

20.01.2024

V súvislosti s prezidentskými voľbami vyvstáva otázka, či koaličníci v jednom šíku a manifestačne zahlasujú za PPellegriniho. V prípade RUDOLFA HULIAKA, prom. ing., si to vyžaduje hlbšiu analýzu, vzhľadom na jeho názory a výroky. Zvlášť jeden silno zarezonoval v októbri 2023 a pravdepodobne ho pán ing. HULIAK zopakuje aj v prezidentskej kampani na podporu jeho (Huliakovho) [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

agoge

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 17757x
Priemerná čítanosť článkov: 1480x

Autor blogu

Kategórie